T
E
A
M

Not you and me, just friends

We founded Kauas because we wanted to have for our selves a best possible place to work. A place where humans are always placed above everything else.

Kauas exists because we believe that there is a better way of doing business in the creative field.

Our goal is no less than to be the best workplace for as many as possible.

CEO, Partner

— Janne Honkaniemi

janne.honkaniemi@kauas.fi
050 3018502

Account Director, Co-Founder

— Janne Tarvonen

janne.tarvonen@kauas.fi
040 8401718

Executive Producer, Co-Founder

— Olli Keskinen

olli.keskinen@kauas.fi
040 518 6653

Creative Director

— Jotti Taival

jotti.taival@kauas.fi
‭040 580 6338

Anna Siltanen

Account Director

— Anna Siltanen

anna.siltanen@kauas.fi
040 134 4090

Account Director

— Sanna Vuori

sanna.vuori@kauas.fi
0503301515

Operations Team Lead, Project Manager

— Janita Suojanen

janita.suojanen@kauas.fi
040 140 7125

Art Director, Illustrator

— Helen Eklöf

helen.eklof@kauas.fi
050 911 6466

Art Director

— Hanna Miettinen

hanna.miettinen@kauas.fi
044 0815986

Producer

— Kiira Tiainen

kiira.tiainen@kauas.fi
044 305 0695

CG Artist

— Janne Aliranta

janne.aliranta@kauas.fi
040 505 3807

DOP & Editor

— Santeri Järvinen

santeri.jarvinen@kauas.fi
040 745 0627

Social Media Specialist

— Iida Hakala

iida.hakala@kauas.fi
050 372 0336

Film Director & Junior Creative

— Misael Sine

misael.sine@kauas.fi
040 539 5699‬

Office Manager & Production Assistant

— Emma Huttunen

emma.huttunen@kauas.fi
050 566 7992

Editor, Cinematographer

— Jeremias Nieminen

jeremias.nieminen@kauas.fi
050 5279693‬

Creative Consultant

— Janne Amunét

janne.amunet@kauas.fi
040 171 1599

CEO, Partner

— Janne Honkaniemi

janne.honkaniemi@kauas.fi
0503018502

Client Director, Co-Founder

— Janne Tarvonen

janne.tarvonen@kauas.fi
040 8401718

Exec. producer, Co-Founder

— Olli Keskinen

olli.keskinen@kauas.fi
040 518 6653

Creative Director, Co-Founder

— Janne Amunét

janne.amunet@kauas.fi
040 171 1599

Editor, Cinematographer

— Jeremias Nieminen

jeremias.nieminen@kauas.fi
050 5279693‬

Art Director

— Hanna Miettinen

hanna.miettinen@kauas.fi
044 0815986

Art Director

— Joonas Tsokkinen

joonas.tsokkinen@kauas.fi
040 0688214‬

Producer, Project Manager

— Janita Suojanen

janita.suojanen@kauas.fi
040 1407125‬

Art Director

— Helen Eklöf

helen.eklof@kauas.fi
050 911 6466

Executive Producer

— Sanna Vuori

sanna.vuori@kauas.fi
0503301515

Social Media Specialist

— Iida Hakala

iida.hakala@kauas.fi
050 372 0336

Line Producer

— Kiira Tiainen

kiira.tiainen@kauas.fi
044 305 0695

CG Artist

— Janne Aliranta

janne.aliranta@kauas.fi
040 505 3807

DOP & Editor

— Santeri Järvinen

santeri.jarvinen@kauas.fi
040 745 0627

Junior Director

— Misael Sine

misael.sine@kauas.fi

J

O

B

S

Etsimme Copywriteria / Luovaa suunnittelijaa

Sanoissa on voimaa. Sanoilla muutetaan maailmaa. Sanoilla kosketetaan ja nauratetaan. Sanoilla, ennen kaikkea, vaikutetaan.

Haemme kokenutta kirjoittavaa suunnittelijaa jonka intohimo on herättää tunteita. Haemme työkaveria, joka jaksaa innostua ja innostaa muita. Haemme kykyä, joka osaa kuljettaa nohevasti tarinaa mediasta toiseen. Haemme suunnittelijaa, joka löytää insighteja ja havannoi näkökulmia. Jos olet ympäröivästä maailmasta., kulttuurin muutoksista ja ennen kaikkea ihmisyydestä kiinnostunut, olet oikea meille. 

Kauaksella suunnittelemme kampanjoita, luomme konsepteja ja rakennamme brändejä. Liikkuva kuva on yhdistävä intohimomme. Etsimme erityisesti suunnittelijaa, joka syttyy käsikirjoittamisesta sekä suurille kansainvälisille brändeille että mielenkiintoisille kotimaisille toimijoille ja nouseville start-upeille.

Intohimon ja luovuuden ohella panostamme työhyvinvointiin. Uskomme, että se on avain menestykseen nyt ja tulevaisuudessa. Olemme 16 hengen joukko visualisteja, motoristeja, tarinankertojia, eränkävijöitä, ohjaajia, still-kuvaajia, strategeja, musanörttejä ja puutarhureita. Lisätietoja tiimistä ja töistämme löydät nettisivuiltamme kauas.fi sekä somekanavistamme.

Toivottavasti kiinnostuit ja innostuit!

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi osoitteeseen: janne.honkaniemi@kauas.fi

Toimarimme Janne vastaa älypuhelimen (0503018502) välityksellä mahdollisiin lisäkysymyksiin joko lapinvaellukseltaan tai toimistoltamme Helsingin Mariankadulta.