fbpx Skip to main content

MEISTÄ

Yhteys, innostus ja estetiikka. Nämä avainsanat avaavat ajatteluamme, toimintatapojamme ja kulttuuriamme. Markkinoinnin tekeminen on matka kohti yhteistä päämäärää ja siksi onkin tärkeää tietää millaisen kumppanin kanssa olet liikenteessä.

YHTEYS

Matkaseuralaisena olemme avoimia ja empaattisia. Tehtävämme on luoda matkalle yhdessä tekemisen henki. Merkityksellinen ja mieleenpainuva markkinointi vaatii usein menemistä (kauas), sinne minne moni ei ole vielä mennyt. Toimimme näkemyksellisenä ja luotettavana oppaanasi vaativimmissakin olosuhteissa.

INNOSTUS

Innostuminen on pohjantähtemme. Into peilaa luovuuden tasoa ja ideoiden potentiaalia. Se on meidän sisäinen mittarimme. Vaihtoehtoisia reittejä tutkaillaan ja erityisiä matkakohteita kaivetaan, kunnes innostava konsepti ja käänteentekevä luova toteutus löytyy.

ESTETIIKKA

Yhteisten kokemusten, tarinoiden ja oivallusten vangitseminen kauniiksi kokonaisuudeksi on tärkeä osa onnistunutta matkaa. Käsityöläisen pieteetillä pidämme huolen brändisi visuaalisesta vetovoimasta pirstaloituneessa maailmassa.

SINCE 2015

Perustimme Kauaksen, koska halusimme mahdollistaa itsellemme hyvän paikan tehdä työtä. Paikan, jossa ihmisiä arvostetaan aina enemmän kuin mitään muuta.

Uskomme terveempään ja inhimillisempään tapaan tehdä luovaa työtä. Tavoitteemme onkin olla paras mahdollinen työpaikka sinulle.

CEO, Partner

— Janne Honkaniemi

janne.honkaniemi@kauas.fi
050 3018502

Account Director, Co-Founder

— Janne Tarvonen

janne.tarvonen@kauas.fi
040 8401718

Account Director

— Sanna Vuori

sanna.vuori@kauas.fi
0503301515

Creative & Filmmaker

— Joonas Tsokkinen

joonas.tsokkinen@kauas.fi
040 068 8214‬

Art Director

— Hanna Miettinen

hanna.miettinen@kauas.fi
044 0815986

Operations Team Lead, Project Manager

— Janita Suojanen

janita.suojanen@kauas.fi
040 140 7125

Producer

— Kiira Tiainen

kiira.tiainen@kauas.fi
044 305 0695

Graphic Designer, Illustrator

— Helen Eklöf

helen.eklof@kauas.fi
050 911 6466

Editor, Cinematographer

— Jeremias Nieminen

jeremias.nieminen@kauas.fi
050 5279693‬

Producer

— Emma Huttunen

emma.huttunen@kauas.fi
050 566 7992

CG Artist

— Janne Aliranta

janne.aliranta@kauas.fi
040 505 3807

DOP & Editor

— Santeri Järvinen

santeri.jarvinen@kauas.fi
040 745 0627

Social Media Specialist

— Iida Hakala

iida.hakala@kauas.fi
050 372 0336
**Maternity leave**

Film Director & Junior Creative

— Misael Sine

misael.sine@kauas.fi
040 539 5699‬

Graphic designer – Trainee

— Aarni Kapanen

aarni.kapanen@kauas.fi

helsinki@kauas.fi
+358 ‭50 301 8502‬
Mariankatu 7 A 00170 Helsinki